Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie sprawy warto zwrócić swoją uwagę

Jeśli ktoś chciałby polepszyć parametry albo wygląd posiadanego auta, to często decyduje się na jakieś stuningowanie go. Przeważnie posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki są projektowane tak, żeby zagwarantować możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej ważna.

W sportowych modelach zwiększa się przepływ spalin, co z jednej strony skutkuje zwiększeniem mocy silnika, lecz z drugiej też się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jeśli jednak decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze takie tłumiki sportowe muszą być w pełni zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, zwłaszcza jeśli chodzi o ich poziom głośności.

Sprawdzone firmy, na przykład takie jak RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, lecz na naszym rynku trafić też można na modele, które mogą nie przejść badań okresowych albo spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Istotna też będzie dobra jakość wytworzenia, to znaczy przede wszystkim zastosowane do produkcji materiały, lecz również dostosowanie do danego modelu samochodu. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to może się pokusić o montaż w swoim samochodzie downpipe bmw. To rozwiązanie również powiększyć może dodatkowo moc silnika o kolejne kilka mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz