Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Przegrody i kurtyny z PCV – gdzie się ich używa

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych elementów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i z tego też powodu cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego formą są najróżniejsze folie, które mają naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Przede wszystkim folia PCV jest bardzo elastyczna, a jednocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie powoduje jej pęknięcia, a przy tym wykazuje ona dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, przez co stanowi świetny izolator termiczny. Ta cecha wykorzystywana jest powszechnie przy kolejnym niezwykle popularnym wykorzystaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez jakie po przesunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Równocześnie w stanie spoczynku paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest również to, że paski z takiej przesłony można zabarwić na najróżniejsze kolory. Typowo robi się je z przezroczystego tworzywa, lecz jest też możliwość zabarwienia ich na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emitowaniem szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I do tego celu właśnie PCV świetnie się nadaje, bowiem folia o grubości jedynie połowy milimetra zatrzymuje w zasadzie całe takie promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

1 Odpowiedź

  1. Daniel pisze:

    +Reklama+
    ochrona budowy wieża z kamerami zasilanymi panelami solarnymi to gwarancja ciągłości nadzoru, bez obaw o przerwy w zasilaniu. Ochrona zdalna nigdy nie była tak wydajna.

Dodaj komentarz