Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Podstawowe zasady pielęgnacji atopowej skóry

Jeśli u kogoś występują kłopoty z suchą lub atopową skórą, to na pewno powinien zadbać o taką skórę odpowiednio. W szczególności będzie to dotyczyło atopowego zapalenia, jakie ze względu na dolegliwości może być bardzo uciążliwe. Ta nieprzyjemna choroba jest trudna do całkowitego wyleczenia, które z reguły będzie polegać na zmniejszeniu objawów. Te zależnie od fazy mogą albo całkiem ustąpić, albo też mocno się nasilać.

Wówczas u części osób zaczynają się pojawiać ropne zmiany czy zaczerwienienia, a u niektórych skóra zaczyna być bardzo wysuszona i łuszcząca. Ale bez względu na objawy konieczne będzie zachowanie określonych zasad, jakie mogą bardzo pomóc w ograniczeniu takich objawów. Przede wszystkim trzeba nosić odpowiednią odzież, zdecydowanie powinno się unikać wełny czy poliestrowych tkanin. Przy AZS nie pomaga także jedzenie ostrych posiłków, spożywanie alkoholu czy przebywanie w zanieczyszczonych miejscach. Niezwykle istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, te posiadające jakieś mocniejsze substancje są zdecydowanie niewskazane.

Na rynku jest dużo środków pielęgnacyjnych przeznaczonych dla osób mających na atopową skórę, jednym z ich producentów jest przykładowo firma dexeryl. Jeśli ktoś się będzie tym interesował może zajrzeć na przykład na stronę kremy-dexeryl.pl, tam przeczyta dużo ciekawych informacji. Takie kosmetyki są produkowane wyłącznie z naturalnych składników, bez niepotrzebnych sztucznych barwników czy wypełniaczy.

W składzie ich można między innymi znaleźć glicerynę, która zatrzymuje i przechwytuje cząstki wody, która zapewnia odpowiednie nawilżenie naskórka. Biała wazelina z kolei ma działanie nawilżające, zostawia na skórze warstwę ochronną, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejną z substancji, jaką zawiera w swoim składzie dexeryl krem jest ciekła parafina. Ona z kolei daje warstwę lipidową zapobiegającą utracie wody, nie powoduje żadnych alergicznych reakcji, a równocześnie zmniejsza uczucie pieczenia czy swędzenia skóry.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz