Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Francuskie buldogi – czym się charakteryzuje ta rasa psów

W ostatnim czasie ogromną popularnością się cieszą francuskie buldogi. Bierze to z tego, że są doskonałymi towarzyszami, idealnie nadającymi się do domów z dziećmi. Ich naprawdę łagodny charakter i wesołe usposobienie powodują, że momentalnie zdobywają sympatię i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Przeważnie ich waga nie przekroczy kilkunastu kilo, a maksymalna wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małym mieszkaniu, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Pewna ilość ruchu jest przy nich wskazana, ale nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

W czasie tych spacerów uważać jedynie należy na upały, bowiem buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Za to jeśli chodzi o samą opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść mało wypada. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co zapobiegnie zapaleniom. Niestety ta rasa psów dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości zadbać o ich zdrowie i kondycję. Na pewno takiego psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski szczeniak. Wtedy będzie się miało pewność, że będzie on miał właściwy charakter zgodny ze wzorcem, co w przypadku jakiś krzyżówek będzie niestety bardzo nieprzewidywalne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz