Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak się je robi

Gastronomiczne obiekty, które używają w kuchni wiele najróżniejszych tłuszczy, dbać muszą o ich odpowiednią utylizację. Bezpośrednie wylewanie do rury kanalizacyjnej nie może mieć miejsca, bo zabraniają tego przepisy. Z tego też powodu w takich przypadkach konieczne będzie zainstalowanie dedykowanego separatora tłuszczu, który dokładnie oczyści ścieki z takich substancji. Przy montażu separatora trzeba mieć na uwadze parę istotnych spraw. Przede wszystkim należy do dobrać parametrami do tego, co będzie spływać do niego podczas pracy.

Dodatkowo należy go ustawić w takim miejscu, aby był łatwy dostęp. Wynika to z tego, że regularnie trzeba będzie wykonywać serwis separatorów, i firma zajmująca się tym tematem musi mieć możliwość dojechania. Oczywiście firmy z tej branży są przygotowane na wiele różnych sytuacji, dysponują też sprzętem mającym duży zasięg, ale zdarzają się sytuacje, że nawet to może nie pomóc. W zasadzie wszystko jest do zrobienia, ale jeżeli trzeba będzie podjąć jakieś niestandardowe prace, to być może czyszczenie separatorów cena będzie też trochę inna.

Podczas użytkowania separatora w zbiorniku gromadzić się będą oddzielone tłuszcze, z tego też powodu co jakiś czas trzeba się ich pozbyć. Taki czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk musi być wykonywane przez firmę mającą konieczne pozwolenia, a także wcześniej wspominany pojazd do przewożenia takich zanieczyszczeń. Z reguły tego typu serwis odbywa się raz na miesiąc, lecz w każdym przypadku należy indywidualnie to ustalić.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz