Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odkurzacz bezprzewodowy: zalety i wady

Nic nie jest bardziej irytujące niż odkurzacz z krótkim przewodem. Przy niewielkiej gamie odkurzaczy trzeba ciągle zmieniać gniazdko. A zbyt długi przewód może również powodować problemy: możesz ciągnąć meble lub inne osoby mogą się o przewód potknąć. Odkurzacz bezprzewodowy to oczywiste rozwiązanie.

W tym artykule powiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć o bezprzewodowym odkurzaczu. Wymieniam plusy i minusy (bo jest też kilka) i dyskutuję z jakimi odkurzaczami można odkurzać bezprzewodowo.

Dlaczego odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy może być pożądany w wielu sytuacjach. Nie jesteś już zależny od długości przewodu, jeśli musisz odkurzać duże pomieszczenie, a także możesz zacząć bez pobliskiego gniazdka. Niektóre sytuacje, w których odkurzacz bezprzewodowy może być interesujący:

Miejsca w pobliżu bez gniazdka elektrycznego: pamiętaj o odkurzaniu samochodu, łodzi lub przyczepy kempingowej.

Problemy fizyczne: jeśli trudno się pochylić lub jeśli nie masz siły, aby wyjąć wtyczkę z gniazdka.

Duże pomieszczenia: w dużych pomieszczeniach często trzeba bardzo często zmieniać gniazdko, co może być niewygodne.

Miejsca trudno dostępne: Kiedy w pokoju jest dużo mebli, przewód może spowodować wiele kłopotów.

Zalety bezprzewodowego odkurzacza

Odkurzanie bezprzewodowe ma wiele istotnych zalet. Jak widać powyżej, bezprzewodowy odkurzacz może być bardzo interesujący w wielu sytuacjach. Największe zalety w skrócie:

Nie musisz już zmieniać gniazd

Nie zależy od długości przewodu

Odkurzanie obszarów bez gniazdek elektrycznych

Mniejsze ryzyko wypadków w domu

Zepsuty automatyczny zwijacz przewodu jest jednym z najczęstszych problemów z odkurzaczem. Nie musisz się już o to martwić :).

Wady bezprzewodowego odkurzacza

Niestety bezprzewodowy odkurzacz ma nie tylko zalety. Na przykład zawsze należy brać pod uwagę pełną baterię i nie można odkurzać w nieskończoność. Największe wady bezprzewodowego odkurzacza w skrócie:

Odkurzacz powinien być zawsze naładowany

Nie możesz odkurzać w nieskończoność

Z biegiem czasu bateria może się rozładowywać coraz szybciej*

Często musisz nosić cały odkurzacz bezprzewodowy

Zmniejszona moc ssania, gdy bateria jest mniej naładowana

* Obecnie prawie wszystkie odkurzacze bezprzewodowe są wyposażone w akumulator litowo-jonowy. Zaleca się ładowanie akumulatora do 20%. Może to mieć pozytywny wpływ na żywotność odkurzacza.

Dziś prawie wszystkie odkurzacze bezprzewodowe są wyposażone w akumulator litowo-jonowy. Zaleca się ładowanie akumulatora do 20%. kiedy i jak sprzątać?

Czym są odkurzacze bezprzewodowe?

Odkurzacz bezprzewodowy staje się coraz bardziej popularny. Również w Europie odkurzacz kanistrowy – zwany także odkurzaczem europejskim – jest coraz częściej zastępowany odkurzaczem patyczkowym. Jest też wiele osób, które decydują się na odkurzacz bezprzewodowy „jako dodatkowy odkurzacz”. Wszystkie odkurzacze bezprzewodowe w skrócie:

Odkurzacze pionowe

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze robotów

Odkurzacze plecakowe

Oprócz powyższych odkurzaczy dostępne są również bezprzewodowe odkurzacze budowlane, odkurzacze do popiołu oraz odkurzacze wodorowe.

Najlepszy bezprzewodowy odkurzacz: Oto, na co musisz uważać!

Przekonany o zaletach bezprzewodowego odkurzacza? Więc oczywiście chcesz mieć najlepszy bezprzewodowy odkurzacz w domu! Należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach:

Maksymalna żywotność baterii w trybie normalnym

Czas ładowania w pełni naładowanej baterii

Wymienialność baterii (czy możesz kupić nową?)

Waga odkurzacza

Oczywiście należy również pamiętać o standardowych cechach odkurzacza, takich jak waga, poziom hałasu i wydajność ssania.

Czy wiesz, że przeprowadziłem również szeroko zakrojone badania dotyczące najlepszego bezprzewodowego odkurzacza? Odkryjesz najlepszy wybór w danym momencie!

Zalety i wady w porównaniu z odkurzaczem kanistrowym:

Zalety wady

  1. Bez przewodów odkurzacze stacjonarne nie muszą być przygotowywane: są zawsze gotowe do użycia i łatwe do wdrożenia. Nie ma też potrzeby odłączania i ponownego podłączania ich w każdym pomieszczeniu, a także nie ma ryzyka zaczepienia kół odkurzacza o przewód zasilający.
  2. Nie musisz się schylać, aby sprzątać, ani ciągnąć za sobą odkurzacza kanistrowego: za pomocą odkurzacza sztyftowego patrzysz tylko na to, co czyścisz. Ze względu na swój rozmiar odkurzacze w sztyfcie pozwalają uniknąć schylania się, co jest dobrą rzeczą, gdy masz ból pleców.
  3. Głowica ssąca znajduje się bliżej silnika, co zmniejsza straty ssania i zwiększa wydajność odkurzacza.
  4. Odkurzacze pionowe są generalnie lżejsze (2 do 4 kg) i łatwiejsze w obsłudze niż odkurzacze kanistrowe. Są praktyczne w mieszkaniach dwupiętrowych. Odkurzacze kijowe nie są tak wydajne jak odkurzacze kanistrowe, ponieważ ich silniki są zarówno bardziej kompaktowe, jak i lżejsze. Dlatego ich siła ssania nie jest tak dobra. Odkurzacze patyczkowe są jednak wyposażone w obrotowe główki szczotek (elektroszczotki), które pomagają rozluźnić kurz i częściowo zrekompensować brak ssania.
  5. Pomimo obecności akcesoriów w niektórych odkurzaczach sztyftowych, nie są one tak praktyczne jak odkurzacze kanistrowe, jeśli chodzi o docieranie do wysokich obszarów lub pod niskie meble.
  6. Autonomia jest ograniczona, co uniemożliwia czyszczenie za jednym razem dużych mieszkań.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Więcej publikacji dla ciebie

Zgubione Klucze: otwarcie zamków, aut i drzwi

Zgubione Klucze to marka realizująca otwarcie zamków, pojazdów oraz drzwi, nie tylko terminowo, lecz też bez zniszczenia. Wykwalifikowany ślusarz Wrocław …

Dokładne wiadomości na temat produktów udostępnionych w sklepie online Sklep Życia

Szczegółowe informacje na temat wyrobów umieszczonych w sklepie wirtualnym Sklep Życia sprawiają, że kupujący o wiele szybciej podejmują decyzję w …

Drogowa pomoc – na jakie rzeczy trzeba uwagę podczas wyboru

Jeżeli ktoś wybiera się w podróż samochodem, to przeważnie ma nadzieję, że się mu uda bezpiecznie dojechać na miejsce. Ale …

Scrubber Cloth Manufacturer: krajowy wytwórca praktycznych ścierek do szorowania

Scrubber Cloth Manufacturer to krajowy producent praktycznych ściereczek szorujących, wykonujący dostawy na całym świecie. Bogaty zbiór produktów a także imponująca …

Skuteczne likwidowanie prusaków przez zakład BIOS

Świadczenia zakładu BIOS, objęte gwarancją a także ubezpieczeniem są zrealizowane na imponującym pułapie, a takie udogodnienia są bardzo dobrze postrzegane. …

W jaki sposób zadbać o machiny rolne i spowodować, aby wydajnie pracowały?

Części do kombajnów ziemniaczanych tworzą kluczowy szczegół w zapewnieniu sprawnej oraz efektywnej produkcji tych machin rolnych. Kombajny ziemniaczane są specjalnie …